Pierwsza pomoc przedweterynaryjna oraz opieka nad chorym zwierzęciem.

Pierwsza pomoc przedweterynaryjna i opieka nad chorym psem to niemal obowiązkowa propozycja dla każdego psiarza 🙂 Chciałbyś dowiedzieć się, co zrobić gdy Twój pies źle się poczuje? W praktyczny sposób dowiedzieć się, jak profesjonalnie udzielić mu pierwszej pomocy? Co powinno znaleźć się w psiej apteczce pierwszej pomocy? To seminarium jest właśnie dla Ciebie.

Program zajęć

Zanim się coś wydarzy
1. Profilaktyka zdrowotna
2. Apteczka pierwszej pomocy
3. Bezpieczeństwo własne i unieruchamianie zwierząt
4. Sprzęty szkoleniowe
5. Karta psa i kota
6. Przepisy prawne
7. Podawanie leków
8. Prawidłowe parametry życiowe, ich kontrola, badania wstępne
9. Niepokojące objawy

Sytuacje kryzysowe
10. Zachowanie na miejscu zdarzenia
11. Bezpieczeństwo człowieka udzielającego pomocy rannemu zwierzęciu
12. Właściwy transport poszkodowanego zwierzęcia
13. Postępowanie ze zwierzętami na drodze- regulacje prawne
14. Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach, takich jak:
• zatrzymanie oddechu i akcji serca
• krwotoki/zranienia /pogryzienie/amputacja/zmiażdżenia/wytrzewienia
• złamania /zwichnięcia/skręcenia
• uszkodzenia kręgosłupa
• wstrząs
• zadławienia
• udar cieplny /oparzenia/porażenia prądem
• wychłodzenie/odmrożenia
• wypadki komunikacyjne/upadki
• ukąszenia /anafilaksja
• drgawki
• zatrucia /biegunki/wymioty
15. Wybrane przypadki: skręt żołądka, ropomacicze, zakleszczenie kota w oknie, SUK i inne.

Prezentacja jest bogata w przygotowane materiały filmowe pokazujące wykonywanie opatrunków, zabiegi weterynaryjne, czy przypadki własne.

Treść, materiały filmowe, zdjęciowe przedstawione na seminarium są chroniona prawami autorskimi, prosimy o nie używanie urządzeń rejestrujących.

Zajęcia teoretyczne są połączone z ćwiczeniami praktycznymi (bandażowanie oraz ćwiczenia resuscytacji na profesjonalnym fantomie, który pozwala on na wykonanie sztucznego oddychania, masażu serca, a także sprawdzenie tętna zwierzęcia).

Wszyscy uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe oraz dyplom uczestnictwa.

Zapraszamy na te wyjątkowe warsztaty!

 

Dla kogo?
Warsztaty są adresowane zarówno do profesjonalnych petsitterów, dog walkerów, szkoleniowców psów, behawiorystów, studentów weterynarii, pracowników i wolontariuszy fundacji i schronisk dla zwierząt jak i wszystkich opiekunów psów i kotów.

Prowadząca:
Katarzyna Gryglewska – jest lekarzem weterynarii, inż. zootechniki, behawiorystą i trenerem COAPE – specjalistą terapii zaburzeń zachowania zwierząt towarzyszących, zajmuje się również dietetyką zwierząt. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, członkiem FECAVA (Federation of European Companion Animal Veterinary Associations), członkiem European Society of Veterinary and Comparative Nutrition, członkiem stowarzyszenia behawiorystów i trenerów COAPE, członkiem European Society of Veterinary Clinical Ethology oraz Polskiego Towarzystwa Etologicznego – PTEtol, jest członkiem: Komitetu Europejskich Towarzystw Biologii Behawioralnej. Absolwentką wydziału Zootechniki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, studiów na wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, oraz kursu dyplomowego COAPE dającego brytyjskie kwalifikacje behawiorysty zwierzęcego na licencji Centre of Applied Pet Ethology (COAPE). Od kilkunastu lat prowadzi w Poznaniu własną praktykę lekarską (www.weterynarz-behawiorysta.pl), od 2017 roku bloga http://mokrenosy.pl/ gdzie dzieli się swoimi pomysłami na domowe przysmaki oraz wiedzą związaną ze swoimi zwierzętami.

Termin:
15 lipca 2018 (niedziela), w godzinach 10.00 – 17.00
Sprawdź to wydarzenie na Facebooku.

Koszt (zależny od terminu płatności):
150 zł/osobę

Warunkiem uczestnictwa jest otrzymanie potwierdzenia zgłoszenia i wpłata należności za udział w seminarium. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, liczy się kolejność wpłat.

Uwaga: W przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w seminarium, organizator nie zwraca wniesionej opłaty (możliwość zgłoszenia innego uczestnika).

Miejsce seminarium:
ul. Szarych Szeregów 3, Gdynia Redłowo. (zobacz na mapie)

Serdecznie zapraszamy 🙂

 

Aby wziąć udział w warsztatach wypełnij formularz rejestracyjny.

 

Dodatkowe informacje: kontakt@perfectdog.com.pl; 503-575-963